Tërmeti i fuqishëm në Shkup dëmtoi edhe xhaminë (Foto)

Tërmeti i fuqishëm në Shkup dëmtoi edhe xhaminë (Foto)

Aktuale shtator 11, 2016 - 19:12

Tërmeti 5.3 shkallë ka dëmtuar edhe Xhaminë e “Hysejin Shah” në Shkup ku siç shihen në disa fotografi janë copëza të murit të shkatëruar, njofton TetovaSot.

Ndryshe sot në Shkup ka pasut tre tërmete që deri më tani bilanci i të lënduarëve arrin në 50 persona si dhe shumë dëme materiale.

Gjithashtu pas tërmetit t tretë edhe uji i pijshimë ka ndryshuar ngjyrën.

Image
Image
Image
Image
Image
Image