Milani dhe Interi, 'luftë' për talentin e Ajaxit

Milani dhe Interi, 'luftë' për talentin e Ajaxit
16 prill 2018 • 13 : 55
  • Shpërndaje:

Milan dhe Inter i janë futur garës për yllin Ajax, David Neres.

Sipas Calciomercato.com, Interika treguar një interes për lojtarin, duke pasur parasysh dyshimet mbi të ardhmen e Antonio Candreva dhe Ivan Perisic.

Nëse “Nerazzurët” luajnë sezonin e ardhshëm në Champions League atëherë ata po bëjnë plan të ndërtojnë një skuadër kompetitive.

Për më tepër rivali i Interit, Milani ka qenë duke vëzhguar 21-vjeçarin ‘për disa kohë’ dhe është konsideruar si një përshtatje ‘e përsosur’ për vizionin taktik të Gennaro Gattuso.

Milani është i gatshëm të ofrojë 30 milionë euro për yllin e Ajaxit.

© zëri.info