Sport

Përfundon ndeshja Kosovë - Shqipëri 2:2

13 nëntor 2015 • 14 : 21

Ka përfunduar ndeshja miqësore në mes të Kosovës dhe Shqipëris me rezultat 2:2.

Golin e parë në ndeshje dhe të parin për Shqipërin e shenoi, Rey Manaj, i cili ka shënuar menjëherë pas hyrjes në lojë, kur u zavendësua nga Sokol Cikalleshi.

Pas disa minuve ishte Bersant celina, talenti tjetër shqiptar, që barazoi rezultatin  në minutën e 58’, duke shënuar nga pika e bardhë, pas një penalltie të shkaktuar nga Taulan Xhaka.

Në minute e 69’ Elbasan Rashani, kaloi Kosovën në epërsi, Rashani  për mrekulli kaloi Amir Rrahmanin brenda zonës, për të mposhtur më pas Berishën.

Ndërsa Amir Rashani, shënoi golin e fundit të takimit në minute e 72’./Zëri/

Image

................................

(I plotësuar) Kosova ka kaluar në epërsi me golin e Elbasan Rashanit, i cili për mrekulli kaloi Amir Rrahmanin brenda zonës, për të mposhtur më pas Berishën.

Image

.................................

(Iplotësuar) Ka barazuar Kosova ndaj Shqipëris me golin e Celinës, pas një penalltie të shkaktuar nga Taulant Xhaka./Zeri/

...................................

(I plotësuar) Skuadra e Shqipëris ka kaluar në epersi me golin e Rey Manaj ne minutën e '55./Zeri/

(I plotësuar) Ka filluar edhe pjesa e dytë e ndeshjes miqësore në mes të Kosovës dhe Shqipëris./Zeri/(I plotësuar) Me rezultat 0:0 ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes miqësore, në mes të Kosovës dhe Shqipëris./Zëri/.