Sport

Futbolli i anglez në zi, ndërron jetë ish-mbrojtësi i kombëtares

Futbolli i anglez në zi, ndërron jetë ish-mbrojtësi i kombëtares
16 shtator 2018 • 20 : 24

Lexoni më shumë detaje

Ish-mbrojtësi i Anglisë dhe Ipswitch Town, Kevin Beattie, ka vdekur sot në moshën 64-vjeçare.

Klubi i Ipswitch Town ka njoftuar në Twitter për vdekjen e Beattie. Ipswich shprehu dhimbjen për ndarjen nga jeta të ish-mbrojtësit të vet, transmeton Express.

Raportohet se ai ka vdekur nga sulmi në zemër.

Beattie e ka kaluar shumicën e karrierës në Ipswich, duke bërë mbi 200 paraqitje për klubin në nëntë vite.

Ai ishte pjesë e ekipit që e fitoi FA Cup dhe UEFA Cup nën udhëheqjen e trajnerit legjendar Sir Bobby Robson në fund të viteve 1970-ta.

Image

Image

 

 

© zëri.info