Sport

Zbulohet çfarë ka bërë Ronaldo gjatë Ligës së Kombeve

Zbulohet çfarë ka bërë Ronaldo gjatë Ligës së Kombeve
14 shtator 2018 • 16 : 03

Detajet

Cristiano Ronaldo e ka shfrytëzuar pushimin e ndeshjeve ndërkombëtare për të punuar në përmirësimin e formës së tij fizike te Juventus.

Ronaldo nuk iu bashkua Portugalisë në miqësoren ndaj Kroacisë dhe duelit ndaj Italisë në Ligën e Kombeve.

Mediat italiane raportojnë se Ronaldo ka shfrytëzuar dy javët e fundit për të punuar rreth përmirësimit të formës fizike.

Ronaldo kërkon golin e parë në Serie A në duelin e xhiros së katërt ndaj Sassuolos, të dielën.

© zëri.info