Sport

Pas transferimit të Ronaldos, Juventus e vendos në shitje sulmuesin e njohur

Pas transferimit të Ronaldos, Juventus e vendos në shitje sulmuesin e njohur
11 korrik 2018 • 19 : 30

Ja për cilin sulmues bëhet fjalë

Gonzalo Higuain do të jetë ‘viktima’ e parë e Cristiano Ronaldos.

Sulmuesi argjentinas do të nxirret në shitje nga Juventusi, pas transferimit të Cristiano Ronaldos nga Real Madrid.

‘Zonja e Vjetër’ një ditë më parë zyrtarizoi transferimin e Ronaldos nga Real Madrid për 105 milionë euro.

Ardhja e tij do të sjellë ndryshime në sulmin e Juventusit.

Në Itali raportohet se Gonzalo Higuain do të vendoset në shitje, dhe oferta e pranueshme për Juventusin pritet të jetë rreth 55 milionë euro.

Për Higuain ka interesim nga Premierliga, ku po e kërkon Chelsea./Lajmi.net/

Image

 

© zëri.info