Sport

Hierro: Respekt për Portugalinë, na presin tri finale

Hierro: Respekt për Portugalinë, na presin tri finale
14 qershor 2018 • 21 : 03

Lexo detajet


Fernado Hierro konfirmon atë që tha në konferencën e prezantimit si trajneri i ri i Spanjës.

Ndaj Portugalisë La Roja do të ketë shumë pak ndryshime për të mos thënë aspak.

Në konferencën për shtyp përpara derbit iberik, numri 1 i stolit të Spanjës, vlerësoi Portugalinë megjithatë shfaqi të gjithë besimin që ka te skuadra e tij.

“ Kemi shumë respekt për skuadrën që është kampione e Europës në fuqi. Ata kanë në përbërje një nga lojtarët më të mirë në botë dhe një trajner me shumë eksperiencë. Megjithatë unë kam besim te futbollistët që drejtoj dhe mendoj se jemi në një moment të mirë. E kemi shumë të qartë atë çfarë duam. A do të jetë kjo një finale? Kemi 3 finale sfidën ndaj Portugalisë dhe ndeshjet ndaj Marokut dhe Iranit. Do të bëjmë pak ndryshime. Kemi 2 javë përgatitje dhe që punojmë me një koncept loje. Është e pamundur të ndryshosh, pasi po luajmë mirë prej shumë kohësh”.

Portugali-Spanjë do të luhet të premten në orën 20:00.

© zëri.info