Sport

Besnik Hasi tregon pse disa futbollistë të Kosovës zgjedhin të luajnë për Shqipërinë

Besnik Hasi tregon pse disa futbollistë të Kosovës zgjedhin të luajnë për Shqipërinë
16 prill 2018 • 22 : 07

Besnik Hasi mund të konsiderohet si një nga ikonat e futbollit shqiptar, për karrierën e tij futbollistike në perëndim, por edhe atë prej trajneri.

I rritur profesionalisht në perëndim, ai në moshën 27-vjeçare mbërrin në Kombëtaren kuqezi si shqiptari i parë i Kosovës që debutonte me Kombëtaren.

Intervista ku Besnik Hasi flet për Shqipërinë dhe Kosovën

© zëri.info