'Rrush' me gola nga futbollistët kosovarë këtë fundjavë

Sport April 01, 2018 - 19:40

Futbollistët kosovarë që luajnë në Evropë dhe më larg janë treguar mjaft të efektshëm këtë fundjavë, shkruan zeri.info.

Besart Berisha ka shënuar nga penalltia në minutën e 45-të në fitoren e Melbourne Victory ndaj Western Sydney Wanderers në kampionatin australian.

Donis Avdijaj shënoi në minutën e 70-të në fitoren e Rodas ndaj Vitesses 3:0, kurse Arbër Zeneli realizoi nga penalltia në minutën e 40-të të dielën në fitoren e Heerenveenit 2:1 ndaj Heraclesit.

Në Austri Valon Berisha realizoi nga penalltia në minutën e 40-të në fitoren e Salzburgut 2:0 ndaj Wolfsberferit.

Atdhe Nuhiu ka vazhduar me formë të shkëlqyer me dy gola, në minutat 50 e 90 në fitoren 4:1 të Sheffield Wednesdatyt ndaj Preston North End, në ligën e dytë angleze.

Edhe Vedat Muriqi ishte i jashtëzakonshëm me ekipin Rizespor, duke shënuar dy gola (1’ e 61’) në fitoren 3:2 ndaj Istambulsporit, në ligën e dytë turke.