Sport

E kryer: Sanchez transferohet tek ky klub

E kryer: Sanchez transferohet tek ky klub
13 janar 2018 • 23 : 19

Alexis Sanchez pothujase është larguar nga Arsenali.

Sulmuesit kilian i skadon kontrata në qershor dhe lojtari nuk ka arritur marrëveshje për të vazhduar kontratën me klubin, andaj largimi i tij është i mirëseardhur për klubin, shkruan GazetaBlic

Sipas Diego Martinez, gazetar i sportit në Spanjë, Alexis Sanchez, tashmë ka zgjedhur klubin e tij të ri.

Sipas tij, Sanchez do të tranferohet tek klubi i Jose Mourinhos, Manchester United.

Agjenti i lojtarit, Fernando Felicevich ka arritur marrëveshje me klubin për transferimin e kilianit në Manchester United pak orë më parë.

© zëri.info