Sport

Zyrtare: Ronaldo fiton ‘Topin e Artë’

Zyrtare: Ronaldo fiton ‘Topin e Artë’
07 dhjetor 2017 • 19 : 56

Cristiano Ronaldo ka fituar “Topin e Artë” për vitin 2017, transmeton zeri.info

Ylli i Real Madridit e fiton këtë çmim për herë të pestë në karrierë, duke e barazuar kështu rivalin e tij, Lionel Messin.

Ky çmim për reprezentuesin portugez vjen pas një edicioni të shkëlqyeshëm, gjatë të cilit fitoi ligën spanjolle, Ligën e Kampionëve, Superkupën Spanjolle dhe atë Evropiane./Zëri

© zëri.info