Sport

Letonezët të mahnitur nga mikpritja në Kosovë

Letonezët të mahnitur nga mikpritja në Kosovë
12 nëntor 2017 • 19 : 33

Përfaqësuesja e Letonisë në futboll, një natë më parë ka mbërritur në Kosovë, për të zhvilluar ndeshje miqësoren.

Më të ateruar në Kosovë, në faqen e Federatës së tyre, ka ardhur përshëndetja për nikoqirët në gjuhën shqipe: Mirëmbrëma Kosovë!.

E gjatë ditës së sotme, futbollistët letonezë janë shëtitur në sheshin ‘Nënë Terezë’ në Prishtinë.

Në njoftimin e faqes së tyre në Facebook, ata kanë përshkruar këtë shëtitje, ku janë pritur ngrohtësisht nga qytetarët e Kosovës, gjë e cila i ka kënaqur.

Ndeshja mes Kosovës dhe Letonisë luhet nesër (e hënë) me fillim nga ora 19:30.

Image

Image

Image

Image

Image

 

 

 

© zëri.info