Sport

Franca mund ta fitoj Botërorin

Franca mund ta fitoj Botërorin
12 tetor 2017 • 14 : 08

Reprezentuesi francez, Lucas Digne besoj se kombëtarja e tij mund ta fitoj Kupën e Botës gjatë verës së ardhshme, transmeton zeri.info

Të drejtuarit e Didier Deschamps siguruan kualifikimin e tyre direkt për në Botëror pas fitoreve ndaj Bjellorusisë dhe Bullgarisë dhe mbrojtësi i Barcelonës pati rol kyç në këto sfida.

“Ne mund ta fitojmë Kupën e Botës me këtë skuadër. Sigurisht që duhet të mendojmë kështu”, deklaroi Digne.

“Kemi ambicie të madhe dhe potencial të madh, por ka edhe skuadra të tjera që mund ta fitojnë gjithashtu, kështu që nuk e shoh ekipin tonë si favorit”, shtoi mbrojtësi./Zëri

Image

 

 

© zëri.info