Sport

Kjo është pozita e Shqipërisë në renditjen e re të FIFA-s

Kjo është pozita e Shqipërisë në renditjen e re të FIFA-s
14 shtator 2017 • 12 : 02

FIFA e ka zbuluar sot renditjen më të re të Kombëtareve për muajin e fundit, pas eliminatoreve për Botërorin 2018, shkruan zeri.info.

Dhe, në këtë renditje, Kombëtarja shqiptare e sheh veten në pozitën e 66-të me 551 pikë, tri pozita më poshtë sesa muajin e kaluar.

Prapa Kuqezinjve gjenden Ishujt e Kepit të Gjelbër dhe përpara, Guineja. /Zëri/

© zëri.info