Sport

Bundesliga vepron si Premeirliga?

Bundesliga vepron si Premeirliga?
13 shtator 2017 • 16 : 26

Klubet gjermane pritet që gjatë muajit dhjetor të vendosin nëse do ta shkurtojnë afatin kalimtar të verës ashtu siç bëri edhe liga angleze, transmeton zëri

Premierliga morri vendim që afati kalimtar veror të mbyllet para fillimit të edicionit të ri.

Presidenti i ligës gjermane të futbollit, Reinhard Rauball dëshiron që afati kalimtar në Gjermani të mbyllet me 1 gusht.

36 klube nga liga e parë dhe ajo e dytë gjermane pritet që të votojnë për këto ndryshime në muajin dhjetor./Zëri

© zëri.info