Sport

Majlinda, gati për Botëror

Majlinda, gati për Botëror
18 gusht 2017 • 17 : 48

Majlinda Kelmendi është duke i bërë përgatitjet e fundit për Kampionatin Botëror të xhudos, i cili do të mbahet në Budapest të Hungarisë, nga 28 gushti deri më 3 shtator, shkruan zeri.info.

“Gati për Botërorin e Budapestit”, ka shkruar trajneri Driton Kuka në “Facebook”, duke konfirmuar se kampionia olimpike është e gatshme për ta arritur suksesin e radhës.

Siç dihet, Kelmendi është kampione e dyfishtë botërore dhe do ta synojë trofeun e tretë në karrierë. /Zëri/

© zëri.info