Milani, superior ndaj Shkëndijës

Sport August 17, 2017 - 20:58

Milani ka shënuar fitore me rezultatin 6-0 ndaj Shkëndijës në ndeshjen e parë të raundit të fundit kualifikues të Ligës së Evropës, raporton zeri.info

Gjigandi italian u tregua superior kundër skuadrës shqiptare, e cila mundohej të realizonte përmes kundërsulmeve.

Golat u shënuan nga Andre Silva (13, 28), Ricardo Montolivo (25, 85), Fabio Borini (67) dhe Luca Antonelli (68).

Ndeshja e kthimit luhet pas një jave në Shkup.

- Montolivo realizon golin e gjashtë të Milanit në minutën e 85-të.

- Luca Antonelli shënon golin e pestë të Milanit në minutën e 68-të.

- Borini realizon në minutën e 67-të për golin e katërt të Milanit.

- Fillon pjesa e dytë

- Pjesa e parë mbyllet me rezultatin 3 - 0.

- Ballistët nuk ndalen, e përkrahin skuadrën dhe e thërrasin emrin e Lazim Destanit.

- Andre Silva ka shënuar golin e dytë personal dhe të tretin për skuadrën e tij në minutën e 28-të.

- Milani avancon me rezultatin 2-0, goli është shënuar nga Montolivo në minutën e 25-të.

- Milani ka shënuar me anë të Andre Silvas në minutën e 13-të.

- Ka filluar ndeshja mes Milanit dhe Shkëndijës.

Formacionet zyrtare:

AC Milan: Donnarumma, Conti, Zapata, Bonucci, Antonelli, Kessie, Montolivo, Suso, Borini, Silva, Calhanoglu.

Shkëndija: Zahov, Todorovski, Bejtulai, Cuculi, Celikovic, Alimi, Totre, Radeski, Hasani, Abdurahimi, Ibraimi.