Sport

Dortmund ia zgjat suspendimin Dembeles

Dortmund ia zgjat suspendimin Dembeles
13 gusht 2017 • 12 : 51

Borussia Dortmund ia ka zgjatur suspendimin sulmuesit, Ousmane Dembele, transmeton zeri.info

Dembele nuk ishte paraqitur në stërvitjen e klubit gjerman gjatë ditës së enjte dhe klubi kishte marrë masa ndaj francezit.

Dortmundi ka vendosur që t’ia zgjasë suspendimin futbollistit deri në një afat të pacaktuar.

Dembele duhet të stërvitet i vetëm, derisa pjesa tjetër e skuadrës vazhdon përgatitjet për ndeshjen e parë të kampionatit gjerman./Zëri

© zëri.info