Sport

Chelsea dëshiron Aubameyangun

Chelsea dëshiron Aubameyangun
17 korrik 2017 • 16 : 49

Chelsea dëshiron të kompletoj transferimin e sulmuesit të Borussia Dortmundit, Pierre-Emrick Aubameyang, transmeton zeri.info

Kampionët e Anglisë dështuan të transferojnë Romelu Lukakun, i cili shkoi drejt Manchester Unitedit, kurse tani janë vënë në kërkim të alternativave të tjera.

Aubameyang është emri i parë në listën e Antonio Contes dhe sipas disa raportimeve thuhet se Dortmundi do të pranonte një ofertë prej 70 milionë funtesh për sulmuesin gabonez./Zëri

© zëri.info