Sport

West Ham pas Giroud

West Ham pas Giroud
19 qershor 2017 • 11 : 52

West Hami është duke provuar që të nënshkruaj me sulmuesin e Arsenalit, Olivier Giroud, transmeton zeri.info

Klubi londinez dëshiron që të përforcoj sulmin gjatë kësaj vere dhe gjithashtu ka shprehur interesim edhe për sulmuesin e Manchester Cityt, Kelechi Iheanacho, atë të Chelseat, Michy Batshuayi dhe atë të Middlesbrough, Adama Traore.

Giroud shënoi 16 gola gjatë edicionit të kaluar, por luajti si startues në vetëm 11 ndeshje të Premierligës.

Pavarësisht kësaj, 30-vjeçari nënshkroi një kontratë të re 2-vjeçare me Arsenalin gjatë muajit janar.

Sipas “Sky Sport” Arsene Wenger është duke kërkuar për sulmues të rinjë gjatë këtij afati kalimtar. Arsenali është vënë pas sulmusi të Monacos, Kylian Mbappe dhe atij të Lyonit, Alexandre Lacazette dhe kjo ka bërë që ardhmja e Giroud me “topçinjtë” të vihet në dyshim./Zëri

© zëri.info