Sport

Monaco shpallet kampion i Francës

Monaco shpallet kampion i Francës
17 maj 2017 • 22 : 56

Monaco e ka siguruar edhe matematikisht titullin e kampionit të Francës, shkruan zeri.info.

Ekipi mbretëror francez e mposhti sonte Saint-Etiennen me rezultat 2:0 falë golit të Kylian Mbappe Lottin në minutën e 19-të dhe atij të Velere Germain në të 90-in, për t’u shpallur edhe zyrtarisht kampion i Francës, një xhiro pa përfunduar sezoni.

Monaco tash ka 6 pikë më shumë se Paris Saint-Germaini. /Zëri/

© zëri.info