Sport

Ja sa para do t’i marrin nga shteti Majlinda dhe Nora për suksesin në Evropian

Ja sa para do t’i marrin nga shteti Majlinda dhe Nora për suksesin në Evropian
20 prill 2017 • 21 : 28

Në bazë të rregullores për ndarjen e shpërblimeve shtetërore për sportistët që arrijnë rezultate kulminante në garat ndërkombëtare, xhudistja Majlinda Kelmendi do të shpërblehet me 20 mijë euro për medaljen e artë në Kampionatin Evropian të xhudos, që po mbahet në Poloni, ndërsa Nora Gjakova, për medaljen e bronztë do t’i marrë tetë mijë euro, njofton zeri.info.

Kurse, trajneri Driton Kuka do të shpërblehet me 14 mijë euro, 10 mijë nga gjysma e shumës së Majlindës dhe 4 mijë nga gjysma e shpërblimit të Norës. /Zëri/

© zëri.info