Ronaldo fiton njė tjetėr ēmim tė madh (Foto)

Ronaldo fiton njė tjetėr ēmim tė madh (Foto)

SHPËRNDARJE

20 Mars 2017 • 23:14 •

Cristiano Roanldo është shpallur lojtari më i mirë i vitit në Portugali

Federata e Futbollit e Portugalisë ka shpallur më të mirët e vitit 2016, ku çmimin kryesor Gala Quinas de Ouro e fitoi Cristiano Ronaldo.

Portugezi deri te ky çmim erdhi fal titullit të Kampionit Evropian me Portugalinë dhe sukseseve me Real Madridin.

“Viti 2016 ishte vit i ëndrrave, si në aspektin kolektiv po ashtu edhe në atë individual”, tha Ronaldo pas çmimit të fituar. /Express/

Image