Messi me supergol nga gjuajtja e lirė kalon Barcelonėn nė ēerekfinale (Video)

Messi me supergol nga gjuajtja e lirė kalon Barcelonėn nė ēerekfinale (Video)

SHPËRNDARJE

11 Janar 2017 • 23:13 •

Barcelona ka mposhtur 3:1 Athletic Bilbaon për të kaluar në çerekfinale të Copa del Rey

Skuadra e Luis Enriques ka kaluar në çerekfinale të Copa del Rey, duke mposhtur 3:1 Athletic Bilbaon.

Katalunasit tutje kaluan me rezultat të përgjithshëm 4:3, pasi ndeshjen e parë kishte përfunduar 2:1 për baskët.

Golat për Barcelonë në këtë ndeshje i shënuan treshja e sulmit, Luis Suarez, Neymar dhe Leo Messi, ndërsa për mysafirët shënoi Saborit. /Express