Skandali i radhės nė FIFA, vidhen 5 ora me vlerė 100 mijė euro

Skandali i radhės nė FIFA, vidhen 5 ora me vlerė 100 mijė euro

SHPËRNDARJE

11 Janar 2017 • 20:25 •

Një tjetër i shëmtuar ndodhi gjatë ndarjeve të çmimeve në Zurich nga FIFA këtë javë, shkruan Albeu.

Gjashtë orë të markës Hublot, që vlejnë rreth 100,000 euro secila, duhet t’i jepeshin fituesve të çmimeve individuale.

Por ato u zhdukën diku midis zyrave të FIFA-s dhe studios televizive në Zurich ku u zhvillua evenimenti.

Përfaqësuesit e Hublo-s orë të tjera për të zëvendësuar të vjedhurat në minutën e fundit për t’ua dhënë fituesve, ku përfshihej edhe Cristiano Ronaldo dhe Claudio Ranieri.

Image