Showbiz

A e keni ditur se kjo këngëtare kosovare u martua 15 vjeçe? (Foto)

 A e keni ditur se kjo këngëtare kosovare u martua 15 vjeçe? (Foto)
13 gusht 2017 • 14 : 41

U bë bujë e madhe për martesën e dy të miturve; djali nga Malisheva dhe vajza nga Suhareka.

Tërë opinioni u “trondit” nga kurorëzimi me martesë i një dashurie mes dy adoleshentëve që kishte nisur atë para dy vitesh, shkruan Magazina.

Por a keni ditur se edhe një këngëtare shumë e njohur në Kosovë dhe Shqipëri është martuar kur kishte 15 vjet?

Kjo është Alberie Hadergjonaj, vajza nga Deçani e cila u martua me Mentor Mushkolajn sa ishte e mitur. Madje, Alberia e ka treguar me mburrje nëpër intervista, martesën e saj të hershme.

Por këngëtares me pas i ka kushtuar “ngutja” për martesë, sepse qifti janë ndarë tash e sa kohë.

Image

© zëri.info