Kjo ėshtė kandidatja mė e bukur nė listėn e AAK-sė pėr deputetė (Foto)

Kjo ėshtė kandidatja mė e bukur nė listėn e AAK-sė pėr deputetė (Foto)

SHPËRNDARJE

19 Maj 2017 • 09:12 •

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ka hartuar listën për deputetë që do të garojnë për zgjedhjet e qershorit.

Emra të vjetër dominojnë në garën për t’u bërë anëtarë të ri të parlamentit. Edhe tek femrat ka pak risi.

Dallimin e bënë regjisorja e njohur, Elmaze Nura, shkruan Magazina.al

Profesoresha e Fakultetin e Arteve, është njëra ndër femrat e AAK-së që do garojë për t’u bërë deputete.

Është hera e parë që Elmazja merret me politikë dhe nuk dihet nëse suksesi në këtë fushë do ta përcjell njëjtë sikur në fushën e artit për çka regjisorja nga Skënderaj, njihet.

Image

Image