Zhdukni aknet brenda pak ditėve me kėtė metodė

Zhdukni aknet brenda pak ditėve me kėtė metodė

SHPËRNDARJE

09 Qershor 2017 • 21:38 •

Aknet janë “ankthi” i tinejxherëve dhe thjeshtë shumë të mërzitshme për të rriturit.

Nganjëherë aknet shfaqen edhe pasi të kemi kaluar adoleshencën, duke na “pushtuar” qafën, fytyrën dhe shpinën.

Për fat të mirë nuk keni nevojë që të përdorni produkte kemikale apo të rrezikshme për t’i larguar ato. Ekziston një recetë e vjetër ruse e cila ju ndihmon që t’i zhdukni aknet shumë më shpejtë, transmeton Gazeta Express.

Në një kavanoz, përzieni 3 lugë gjelle mjaltë natyrale dhe një lugë çaji kanellë organike. Përzieni me një lug druri. Përdorni vetëm lugë druri! Përzieni mirë së bashku dhe aplikojeni në fytyrë (ose ku keni akne) para gjumit.

Lajeni fytyrën në mëngjes me ujë të vakët dhe sapun. Duhet ta bëni këtë çdo natë për 2 javë!