Hiqni kilet e tepėrta me vetėm 7 minuta nė ditė, nuk ju duhet as tė lėvizni nga shtėpia (VIDEO)

Hiqni kilet e tepėrta me vetėm 7 minuta nė ditė, nuk ju duhet as tė lėvizni nga shtėpia (VIDEO)

SHPËRNDARJE

17 Mars 2017 • 14:09 •

Nëse nuk keni dëgjuar më parë për këtë gjë, atëherë na lejoni t’ju prezantojmë me “Sfidën e 7 minutave”

Një studim i kohës së fundit ka bërë me dije se mjaftojnë 7 minuta në ditë për t’i dhënë lamtumirën dhjamit dhe për të pasur një trup të tonifikuar.

Dhe për të gjitha këto nuk ju duhet as të shkoni në palestër pasi mund t’i bëni në shtëpinë tuaj.

Për të realizuar ushtrimet, ju duhet vetëm pesha juaj trupore, një karrige dhe një mur.