Nė jogurt shtoni dy pėrbėrės dhe vėjeni nė fytyrė: Efekti i magjishėm qė po ngazėllen!

Nė jogurt shtoni dy pėrbėrės dhe vėjeni nė fytyrė: Efekti i magjishėm qė po ngazėllen!

SHPËRNDARJE

13 Mars 2017 • 21:55 •

Në saje të kësaj maske do të keni lëkurë të shkëlqyer pa akne.

Pos që është jashtëzakonisht e shëndetshme në ushqim, karota mund të shërbejë edhe si maskë e shkëlqyeshme për fytyrë.

Me përbërësit e saj të shëndetshëm, karota do t’ju ndihmojë në luftën kundër akneve dhe lëkurës do t’i japë dukje të shkëlqyeshme, transmeton Telegrafi.

Për maskë ju nevojiten:

– një lugë lëng karote

– një lugë jogurt dhe

– një lugë vaj ulliri

Përbërësit tundni mirë dhe qitni në lëkurën e pastruar të fytyrës dhe qafës, shkruan beautyhealthtips.

Lëreni maskën që të veprojë në fytyrë 25 minuta, pastaj pastrojeni mirë me ujë të vakët.