Kuriozitete

Këto personalitete të famshme mund të vdesin gjatë vitit 2018 – (Foto)

Këto personalitete të famshme mund të vdesin gjatë vitit 2018 – (Foto)
04 janar 2018 • 14 : 48

Uab-faqja e cila ka paraparë vdekjen e 17 personaliteteve të famshme gjatë vitit 2017, tani ka botuar parashikimet morbide për vitin 2018, transmeton Zeri.info.

Ueb-faqja "Death list" (lista e vdekjes) ekziston që nga viti 2017 dhe parashikon se cilat personalitete të famsh,e, liderë botorë dhe pjesëtarë të familjeve mbretërore, mund të vdesin gjatë vitit të ardhshëm.

Image

Dhe ne ju sjellim disa nga emrat e famshëm të kësaj liste.

Por ajo që duhet cekur, është fakti se shumica e personaliteteve tashmë janë në dekadën e tetë apo të nëntë të jetës, prandaj mundësitë që të vdesin janë të mëdha.

Kjo është lista e disa prej atyre që parashihen të vdesin gjatë këtij viti:/ZERI

Image

Rooney Wood 71-vjeçar, pjesëtari i grupit të famshëm “Rolling Stones”

Image

profesori dhe gjeniu Steven Hawkins 76-vjeç,

Image

futbollisti i famshëm Paul Gascoin 51-vjeç,

Image

aktorja dhe këngëtarja Olivia Newton-John 70-vjeçe,

Image

princi Philip 97-vjeç i cili është bashkëshorti i mbretëreshës Elizabeth II,

Image

aktori Kirk Douglas 102-vjeçar,

Image

aktorja Betty White 96-vjeçe,

Image

politikani dhe senatori amerikan John McCain 82-vjeç,

Image

kreatori francez u modës, Piere Carden 96-vjeç,

Image

aktorja Doris Day 96-vjeçe,

Image

ish presidenti amerikan Jimmy Carter 94-vjeç,

Image

ish lideri i Zimbabvesë, Robert Mugabe 94-vjeç,

Image

ish presidenti amerikan George Bush i vjetri 94-vjeç,

Image

politikani dhe diplomati Hanry Kisinger 95-vjeç,

Image

ish udhëheqësi i kishës katolike Papa Benedikt XVI 91-vjeç,

Image

ish presidenti egjiptas, Hosni Mubarak 90-vjeç,

Image

aktori Sean Connery 88-vjeç

Image

këngëtarja dhe kompozitorja Joni Michelle.

 

© zëri.info