Kuriozitete

12 majmunë ngordhin pasi u frikësuan nga tigri në pyllin indian

12 majmunë ngordhin pasi u frikësuan nga tigri në pyllin indian
12 shtator 2017 • 18 : 21

12 majmunë pësuan sulm në zemër pasi u frikësuan për vdekje nga një tigër i tërbuar.

Majmunët u gjetën nga vendasit, në një pyll në Kotwali Mohammadi, të Indisë Veriore. Testet, të cilat u bënë më pas për majmunët, zbuluan se ata kishin vdekur nga sulmet në zemër.

Shpjegimi i vetëm ishte se ata ishin të frikësuar për vdekje nga një tigër i madh, transmeton Klan Kosova.

Dr.Sanjeev Kumar tha: “Është konfirmuar se majmunët vdiqën për shkak të arrestit kardiak.

Fshatarët kanë treguar se tigrat shpesh janë në atë zonë dhe dëgjuan zhurma të mëdha në kohën kur ngordhën majmunët.

Image

© zëri.info