Kuriozitete

MARS sjell çokollatën e re për herë të parë pas 20 vjetësh (Foto)

MARS sjell çokollatën e re për herë të parë pas 20 vjetësh (Foto)
14 korrik 2017 • 20 : 57

MARS ka lëshuar në treg një çokollatë të re për herë të parë pas 20 vjetësh dhe duket se do të jetë edhe kjo e suksesshme sikurse ajo.

Gjiganti i ëmbëlsirave, i cili gjithashtu e bën edhe Snickers dhe Twix, njoftoi nisjen e çokollatës “goodnessKNOWS”, transmeton lajmi.net.

Ky është produkti i parë që kompania ka lëshuar një çokollatë pas vitit 1997.

Kjo është krahasuar me një bar Snickers, i cili përmban 250 kalori.

Marsi gjithashtu ka premtuar të kanalizojë 10% të të ardhurave nga shitjet në një fond që mbështet projekte të komunitetit në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar. 

Image

© zëri.info