Kultura

'DokuFest' në ndihmë të Manjola Kabashit

'DokuFest' në ndihmë të Manjola Kabashit
11 gusht 2017 • 14 : 14

Në qytetin e Prizrenit po vijon edicioni i 16-të i Festivalit Ndërkombëtar të Filmit të Shkurtër e Dokumentar “DokuFest”.

Ditën e fundit të festivalit, këtë të shtunë, organizatorët kanë marrë përsipër një kauzë të veçantë. Ata kanë vendosur që të kontribuojnë financiarisht në fondin e hapur për mbledhjen e mjeteve të nevojshme për shërimin jashtë vendit të vajzës nga Prizreni, Manjola Kabashi, shkruan “Zëri.info”.

Organizatorët kanë njoftuar se të gjitha parat e grumbulluara nga biletat e shitura për filmin “Last man in Aleppo” që jepet të shtunën në Lumbardh të të shkojnë për Manjolën.

"’Last man in Aleppo’ shfaqet në këtë edicion të ‘DokuFest’, së bashku me një mision human. Të gjitha të hollat e grumbulluara gjatë shfaqjes së filmit do të shkojnë në ndihmë të Manjola Kabashin, e cila vuan nga leukemia.

Ju ftojmë të bashkoheni në këtë nismë të ‘DokuFest’ XVI të shtunën, me 12 gusht në duke filluar nga ora 14:00 në Lumbardh, për të dhënë kontributin tuaj dhe për të shijuar shfaqjen e filmit fitues të çmimit të madh të Jurisë së ‘Sundance’ për Dokumentarin e vitit 2017”, thuhet në njoftimin e tyre.

Rikujtojmë se mbrëmjen e 12 gushtit, të shtunën, ky festival bën edhe mbylljen e këtij edicioni me ceremoninë e ndarjes së çmimeve. Zëri

© zëri.info