Vrasja e dyfishtė nė Gjakovė, flet dėshmitari i ngjarjes
Foto: Ilustrim

Vrasja e dyfishtė nė Gjakovė, flet dėshmitari i ngjarjes

SHPËRNDARJE

17 Korrik 2017 • 15:02 •

Komandanti i Policisë në Gjakovë, Kristë Gjokaj, ka thënë për Klan Kosovën që sipas një deklarate preliminare nga një dëshmitar okular (familjar i njërit prej viktimave) i cili ka qenë në vendin e ngjarjes në restorant, ku ka ndodhur vrasja e dyfishtë, Krist Memaj ka tentuar të bëjë vetëvrasje.

Ndërkaq Pjetër Memaj, kushëriri i tij, ka tentuar vazhdimisht që ta ndalë.

Por, në zhvillim e sipër, i ndjeri Krist Memaj ka shtënë me armë në Pjetrin dhe pastaj ka vrarë veten.