Zjarr i madh nė Manati tė Lezhės, rrezikohet fshati
Foto: Ilustrim

Zjarr i madh nė Manati tė Lezhės, rrezikohet fshati

SHPËRNDARJE

16 Korrik 2017 • 23:41 •

Një zjarr i madh ka rënë mbrëmjen sotme në Manati të Lezhës.

Janë të paktën 10 shtëpi që rrezikohen nga flakët, të cilat janë duke u favorizuar për shkak të erës që po frynë.

Në drejtim të vendit të ngjarjes kanë shkuar forca zjarrfikëse, të policisë dhe banorët e zonës të cilët po mundohen që të shuajnë flakët.