Kronika

Aksident i rëndë në Kumanovë – përfshihet ish-ministri Arben Ahmetaj (FOTO)

Aksident i rëndë në Kumanovë – përfshihet ish-ministri Arben Ahmetaj (FOTO)
16 korrik 2017 • 22 : 35

14 persona janë plagosur në një aksident i cili ka ndodhur në aksin Tabanoc-Kumanovë në Maqedoni.

Në aksidentin e rëndë, mësohet të jetë përfshirë edhe ish-ministri i Financave Arben Ahmetaj, i cili është dërguar me ambulancë në spital, raporton Zhurnal.

Aksidenti ndodhi sot rreth orës 17:30 në kryqëzimin e autostradës në pikën kiftare Tabanoc – Kumanovë në krahun që përfshin rrugën magjistrale Kumanovës dhe Kriva Pallankës, në mes të autobusit dhe dy automjeteve të pasagjerëve, njëri prej të cilëve Range Rover me targa të Shqipërisë në të cilën  e drejtonte  ish ministri Financave, i cili ka goditur një automjet tjetër

Për këtë ngjarje ka reaguar edhe zv,ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë Agim Nuhiu i cili e konfirmon aksidentin, dhe i uron shërim sa më të shpejtë Ahmetajt.

Image

© zëri.info