Nxėnėsit e Drenasit armatosen deri nė ;dhėmbė

Nxėnėsit e Drenasit armatosen deri nė ;dhėmbė' pėr tė shkuar nė ekskursion, ndėrhyn policia

SHPËRNDARJE

19 Maj 2017 • 11:08 •

Në autobusin me nxënës, Policia ka gjetur armë të ftohta.

Në fshatin Arllat të Drenasit, të enjten në mëngjes, Njësiti policor pas një informate ka ndaluar autobusin, i cili ishte duke transportuar nxënës në një ekskursion. Gjatë kontrollit të pasagjerëve te 3 të dyshuar, dy meshkuj K-Shqiptar dhe një K-A shkali (nxënës) janë gjetur dhe konfiskuar: 3 thika, një boks metali, si dhe një sasi e vogël e substancës narkotike.

“Me urdhër të prokurorit rasti shkon në procedurë rregullt”, bën të ditur Policia e Kosovës.

Rasti është duke u hetuar për "armëmbajtje pa leje".