Kronika

Podujevë, pasi tentuan të vjedhin e godasin me veturë një polic

Podujevë, pasi tentuan të vjedhin e godasin me veturë një polic
18 mars 2017 • 12 : 09

Të premtën në rrugën “Skënderbeu” në Podujevë, janë arrestuar pesë meshkuj të dyshuar pasi të njëjtit pas një tentim vjedhje në një shtëpi private gjatë përpjekjeve për t’u arratisur, njëri nga me veturë ka goditur një zyrtar policorë.

Polici ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar në QKUK për trajtim të nevojshëm mjekësor.

“ Të dyshuarit janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit njëri prej tyre është liruar ndërsa katër të tjerët janë dërguar në mbajtje”- njofton policia.

© zëri.info