Vrasja nė Vushtrri, mėsohen emrat e viktimave dhe dorasit

Vrasja nė Vushtrri, mėsohen emrat e viktimave dhe dorasit

SHPËRNDARJE

17 Shkurt 2017 • 13:50 •

Një vrasje që ndodhi mbrëmjen e së enjtes në Vushtrri, la të vdekur dy persona.

GazetaExpress mëson nga burime të sigurta brenda Policisë emrat e dy viktimave dhe autorit që  kreu vrasjet.

“Viktima mashkull Jahjush Hajdini, viktima femër Miradije Rrustemi dhe i dyshuari për vrasjet është Florim Sallahu”, ka thënë ky burim për Express.

Kujtojmë se burri kishte vrarë gruan e tij dhe një person tjetër por këtë të fundit  në një lokacion tjetër afër fshatit Vërnicë të Vushtrrisë.

I dyshuari për vrasjen e dfsihtë tashmë gjendet nën arrest, ndërkaq arma me të cuilën dyshohet se kreu aktin është konfiskura.

Ende nuk dihen arsyet e këtij veprimi.