Futboll

Lajm shumë i keq për Kosovën para ndeshjes me Maltën

Lajm shumë i keq për Kosovën para ndeshjes me Maltën
11 tetor 2018 • 10 : 07

Detajet

Tifozët e Kosovës e kanë marrë një lajm shumë të keq para ndeshjes me Maltën që do ta zhvillojë sonte në Prishtinë, në Ligën e Kombeve.

Kosova nuk do të mund të llogarisë në mbrojtësin anësor, Lerat Paqarada, i cili do të mungojë edhe të dielën ndaj Ishujve Faroe, shkaku i një lëndimi, raporton Zëri.

“Futbollisti i Kombëtares A Leart Paçarada, është lënduar gjatë stërvitjeve, ndaj nuk do të jetë në gjendje që ta ndihmojë ekipin në këto dy ndeshje dhe ai udhëton menjëherë për Gjermani”, njofton FFK.

Image

© zëri.info