Shëndetësi

Mjekët mahniten: Kjo përzierje natyrale ju shpëton nga anemia

Mjekët mahniten: Kjo përzierje natyrale ju shpëton nga anemia
06 dhjetor 2017 • 19 : 32

Thuajini lamtumirë anemisë me këtë përzierje.

Me tre lugë gjelle në ditë do të shtoni rruazat e kuqe dhe do të mbani hemoglobinën në nivelin e duhur, për të qenë të shëndetshëm.

Nëse hemoglobina është në nivele të ulëta, atëherë transferimi i oksigjenit reduktohet, gjë që shkakton anemi.

Kjo përzierje natyrale do të rrisë nivelin e eritrociteve në gjak.

LEXO EDHE: Sëmundja që po merr jetë njerëzish, flitet shumë pak për të

Ka shije të mirë dhe sigurisht shumë efekte pozitive për shëndetin.

Përbërësit:

200 ml mjaltë

200 g arra

200 g rrush i thatë

200 ml lëng karote

200 ml panxhar i kuq

2 limonë

Përgatitja:

Lani mirë limonët, prijini në dysh dhe hiqjuani farat. Grijini bashkë me lëkurat dhe futini në një kavanoz.

Shtoni mjaltë, lëngun e karotës dhe panxharit dhe përziejini mirë. Shtoni edhe arrat dhe rrushin e thatë, të grirë. Përziejeni përsëri.

Do të përfitoni rreth 1 kg përzierje të shijshme dhe të shëndetshme. Ruajeni në frigorifer.

Përdorimi:

Hani 1 lugë gjelle para çdo vakti, tre herë në ditë. Një tjetër anë e mirë e këtij ilaçi është se nuk ka efekte anësore.

Përkundrazi, do t’ju japë më shumë energji dhe pas dy javësh anemia do të përmirësohet dukshëm.


 

© zëri.info