Shëndetësi

Ja çfarë duhet të konsumojmë kundër kancerit të gjirit – Këtë e tregon mjekja e Angelina Jolie

Ja çfarë duhet të konsumojmë kundër kancerit të gjirit – Këtë e tregon mjekja e Angelina Jolie
08 tetor 2017 • 18 : 35

Kirurgja e aktores së njohur Angelina Jolie, ka rekomanduar gratë të rrisin konsumimin e sojës për të zvogëluar rrezikun e zhvillimit të kancerit të gjirit.

Doktoresha Kristi Funk, tha se ndërsa ajo dikur u tha pacientëve të shmangin ushqimin parprak që përfshin tempeh, tofu, edamame dhe qumësht soje – studimet më të reja kanë treguar përfitimet e saj në parandalimin e kancerit, transmeton Klan Kosova.

Ajo gjithashtu u kërkoi grave të mbushen me perime nga familja e lakrës dhe manaferrat e pasur me antioksidantë.

Ekziston edhe një frut i veçantë që ajo e miraton posaçërisht – rrushin indian për koncentrimin e lartë të antioksidantit.

Funk trajtoi aktoren amerikane Jolie, tani 42 vjeç, e cila kishte një mastectomy të dyfishtë parandaluese në vitin 2013, pasi zbuloi se ajo mbante gjenin BRCA1, gjë që ndikon dukshëm në rrezikun e kancerit të gjirit dhe ovarian.

Duke folur për soje të dëmshme, ajo tha:

”Është një mit, le ta ushqejmë atë. Isha pjesë e mitit, duke ju thënë vetëm të qëndrosh larg, më mirë se sa keq. Gabim, gabim i  madh”.

Image

 

 

© zëri.info