Efektet ēudibėrėse tė lėngut tė patates

Efektet ēudibėrėse tė lėngut tė patates

SHPËRNDARJE

13 Gusht 2017 • 17:49 •

Sipas një studimi të bërë, lëngu i patates ka aftësi në shërimin e problemeve të stomakut.

Lëngu i patateve ka efekte shëruese në shërimin e aciditetit të stomakut madje edhe në ulçerë, përcjell lajmi.net

Patatja përmban disa substanca që veprojnë si dezifektant.

Është një recetë e shëndetshme natyrore e cila ka rol të veçantë për uljen e inflamacionit dhe në luftimin e bakterieve.