Vuani nga migrena? Ja receta qė e ndalon dhimbjen e kokės pėr 3 minuta

Vuani nga migrena? Ja receta qė e ndalon dhimbjen e kokės pėr 3 minuta

SHPËRNDARJE

12 Gusht 2017 • 23:17 •

Ata që vuajnë nga migrena e dinë mirë se rraskapitëse dhe e tmerrshme është dhimbja e kokës. Shumë herë bëhet aq e padurushme, saqë ju detyron të ndaloni së bëri punët tuaja të përditshme. Rasti më i keq është nëse migrena është kronike. Por, ju duhet të provoni këtë ilaç alternative.

Përbërësit: Lëng limoni , kripë të Himalajeve dhe lëvore të lëmonit
Mos harroni të përdorni kripë të cilësisë të lartë. Por, kripa e Himalajeve është kristal që përmban 84 elemente dhe shumë minerale. Kripa është e mirë për shëndetin tuaj, pasi ajo rrit serotonin, hormonin që forcon sistemin tuaj imunitar dhe ngrit hormonet për disponim të mirë.

Përgatitja: Lëngun e limonit, së bashku me lëvoren e grirë dhe me 2 lugë caji kripë himalajesh, i përzieni bashkë. Pasi të jetë përzier mirë, filloni ta konsumoni nga një gllënjkë, për shkak se ajo është shumë e shijshme dhe brenda 3 minutave dhimbja e kokës do të zhduket. Ju bëftë mirë.