Shëndetësi

Ushqimet që e luftojnë kancerin

Ushqimet që e luftojnë kancerin
17 korrik 2017 • 22 : 51

Deri tani janë zbuluar me siguri më shumë se 100 lloje të kancerit, përderisa shifrat e vdekjes nga kjo sëmundje çdo ditë e më shumë po bëhen të frikshme.

Megjithatë shumë njerëz nuk e dijnë se ka ushqime të shëndetshme, ngrënia e të cilave mund ta parandalojë këtë sëmundje.

Ushqimet si perimet e gjelbra dhe disa të tjera bëjnë organizmin më të shëndetshëm dhe të fortë duke e bërë atë gjithashtu imun ndaj sëmundjeve, përfshirë edhe kancerin, transmeton Klan Kosova.

Më poshtë janë disa nga këto ushqime. Hidhjani një sy dhe përfshini në regjimin tuaj ushqimor.

Çaji

Image

 

Domatet

Image

 

Perimet

Image

 

Spinaqi

Image

 

Hudhra

Image

 

Agrumet

Image

 

Këpurdhat

Image

© zëri.info