Shëndetësi

Si t’i eliminoni pikat e bardha rreth syve?

Si t’i eliminoni pikat e bardha rreth syve?
16 maj 2017 • 20 : 12

Pikat e zeza, shenjat apo aknet janë disa nga problemet më të zakonshme, veçanrësisht për femrat. Përveç tyre, janë edhe pikat e bardha (gjendrat yndyrore) që shfaqen kryesisht rreth zonës së syvë. Ata i japin fytyrës një pamje jo të mirë, dhe vështirë mbulohen edhe me make up.

Shumica e njerëzve vendosin t’i nënshtrohen operacioneve të shtrenjta për t’i eliminuar ato. Por jo të gjithë ne kemi mundësinë të paguajnë për një trajtim me lazer. Lajmi më i mrekulleshëm është se ka trajtime natyrale që i heqin qafe këto gjendra dhjamore të bezdisshme rreth syve.
Kjo përzierje me vaj ulliri është shumë e fuqishme dhe ka aftësinë t’i reduktojë dhe t’i zhdukë ato plotësisht me përdorimin e rregullt të saj.

Përbërësit:
1 limon (lëngu)
2 lugë gjelle sheqer
Pak vaj ulliri

Përgatitja:
Shtrydhni limonin dhe hidheni lëngun në një tas të vogël. Shtoni në të edhe sheqerin dhe vajin e ullirit. Përziejini mirë derisa të merrni një përzierje homogjene.
Aplikojeni përzierjen në zonën ku keni pika të bardha dhe lëreni të veprojë për 15-20 minuta. Përdoreni atë çdo natë në mënyrë që t’i eliminoni ato plotësisht dhe të keni fytyrë perfekte.

© zëri.info