Shëndetësi

Receta magjike që ju ndihmon me diabetin

Receta magjike që ju ndihmon me diabetin
16 maj 2017 • 11 : 44

Diabeti është një nga sëmundjet më të shpeshta të ditëve moderne.

Shprehitë e të ushqyerit dhe mënyra e jetesës kanë një rol shumë të madh në shëndetin e përgjitshëm. Por edhe ambienti në të cilin jetojmë ka një rol poashtu të madh.

Statistikat tregojnë se numri i personave që janë diagnostifikuar me diabet  është gjithmonë e më shumë në rritje, transmeton Klan Kosova.

Por a e dini se përpos terapisë së mjekut, që zakonisht ka të bëjë me marrjen e insulinës ju mund ta trajtoni këtë sëmundje edhe në mënyrë natyrale?

Përbërësit:

2 shkopinj kanelle

1 lugë gjelle karafil

1,5 L ujë në shishe

Përgatitja:

Vendoseni kanellën dhe karafilin në sasinë e ujit. Lëreni këtë të qëndrojë për katër-pesë ditë në frigorifer.

Konsumoni 1 dcl nga kjo sasi e ujit në stomak të zbrazët.

Pasi të konsumoni tri shishe të këtij “ilaçi”, më pas pushoni 15 ditë.

© zëri.info