Shëndetësi

Kjo recetë i ka lënë mjekët pa fjalë! Shëron gjunjët, eshtrat dhe nyjet menjëherë

Kjo recetë i ka lënë mjekët pa fjalë! Shëron gjunjët, eshtrat dhe nyjet menjëherë
15 maj 2017 • 19 : 15

Derisa plakemi, organet dhe trupi ynë në tërësi fillojnë të përkeqësohen, gjëra që janë të lidhura kryesisht me moshën.

Dhimbja e kockave është një nga dhimbjet më të zakonshme të trupit me kalimin e kohës.

Shumë njerëz përpiqen për ta tejkaluar këtë dhimbje me ilaçe dhe medikamente tjera, por ekziston një mënyrë e trajtimit të dhimbjes krejtësisht natyrshëm pa asnjë efekt anësor, transmeton lajmi.net

Gjunjët janë nga pjesët e trupit që i nënshtrohen shumë konsumimit me kalimin e kohës.

Pesha e gjithë trupit mbështetet mbi forcën e tyre dhe janë pjesa kyqe e trupit për mundësinë e lëvizjes, prandaj duhet të mbrohen.

Pasi fillon dhimbja e kockave, nëse nuk trajtohet ajo vazhdon të rritet.

Pra ne do të ju tregojmë një recetë natyrale për trajtimin e këtyre pjesëve të trupit:

Përbërësit:

40 gr fara të kungullit

200 gr mjaltë

2 lugë xhelatinë e pastruar

3 lugë rrush të thatë

8 lugë fara liri

Përgatitja dhe përdorimi:

Vetëm përzieni të gjithë përbërësit në një blender derisa të fitoni një përzierje homogjene.

Merrni një lugë gjelle – dy herë në ditë nga masa dhe vazhdoni derisa të ndjeni rezultate pozitive.

© zëri.info