Shëndetësi

Kripa ndihmon kundër migrenës

Kripa ndihmon kundër migrenës
14 mars 2017 • 11 : 21

Ajo shkakton dhembje të forta të kokës dhe pretendohet se është e pashërueshme.

Bëhet fjalë për sëmundjen e migrenës, e cila në shumicën e rasteve shfaqet te gratë.

Por ka një “ilaç” që mund t’iu vijë në ndihmë për t’i ndaluar dhembjet e kokës si pasojë e migrenës.

Ajo është kripa, transmeton "Zeri.info".

Fare thjesht, sa herë që keni dhembje të kokës, mjafton ta mbushni një gotë me lëng limoni, ta përzieni me kripë dhe ta pini.

Kjo është një metodë shumë e lehtë e cila mund të përdoret çdo ditë për t’u qetësuar nga dhimbjet.

Arsyeja përse përdoret kripa është sepse është e përbërë nga minerale, gjë që redukton dhimbjet e migrenës, forcon sistemin imunitar dhe balancon nivelin e gjakut. /ZËRI/

© zëri.info